Haber

“25 bin TL kazanıyorum ve vergi vermiyorum” dedi! Suriyeli olduğunu söyleyen kişi Şanlıurfa’dan çıktı

İstanbul Mecidiyeköy’de bir sokak röportajında ​​vatandaşlara son dönemde yaşanan döviz artışları ve gelen zamlarla ilgili görüşleri soruldu. Röportaj veren bir kişinin sözleri tepki çekti.

“MİNİMUM ŞEKİLDE ÖLDÜNÜZ”

Suriyeli olduğunu söyleyen ve taban ücretlilerden bahseden şahıs, “Asgari ücret ölsün. Şu anda kimse asgari ücretle çalışmıyor. Fabrikalarda, marketlerde çalışanlar var. Kendilerini kınadılar. Asgari ücrete.Aslında gözlerini açsalar her türlü iş var.Kendi işimin patronu oldum.Tekstil ile uğraşıyorum.Ayda 25 bin lira kazanıyorum ve maaş vermiyorum. vergiler.” sözlerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE EKSİK OLAN Şeriat”

Türk vatandaşlarının vergi ödediğini hatırlatan muhabir, “O devlette bir şey yok, bizde de bir şey yok. Biz mutluyuz. Yani şu anda Türkiye’de eksik olan tek şey şeriat.”

“YARGI İŞLEM BAŞLADI”

Ancak o kişinin Suriyeli olmadığı, Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi nüfusuna kayıtlı bir Türk vatandaşı olduğu ortaya çıktı. Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı Dezenformasyon Çaba Merkezi’nden şu açıklama yapıldı: “Yapılan incelemeler sonucunda görüşmeyi yapan kişinin Şanlıurfa/Viranşehir nüfusa kayıtlı bir Türk vatandaşı olduğu tespit edilmiştir. Yasal işlem başlatılmıştır. Sosyal medyada paylaşılan bazı görüntülerde Suriyeli olduğunu öne sürerek, ‘Asgari ücret ölsün, 25 bin TL kazansın vergi ödemesin’ gibi açıklamalarda bulunan kişinin ifadeleri doğru değil. .”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu