Haber

Muğla’da Akbelen Ormanında Ağaç Kesimi ve Direniş Sürüyor

Muğla’da Akbelen Ormanı’nda ağaç kesilmesi ve köylülerin direnişi sürüyor. İkizköylülerin avukatlarından Arif Ali Cangı, bölgede görev yapan jandarmalara kesilen ağaçları göstererek, “Bakın vicdanınız izin veriyor mu? Köylü yok mu? Aranızda çocuk var mı? Vicdanınız rahatsız değil mi?”

Muğla’nın Milas ilçesindeki Akbelen Ormanı’nda açılacak maden ocağı için 5 gün önce başlayan ağaç kesimi bugün de devam ediyor. İkizköy halkının ve bölünmeye karşı çıkan çevrecilerin direnişi sürüyor.

İkizköy halkının avukatlarından Arif Ali Cangı, kesilen ağaçları bölgede görev yapan jandarmalara göstererek, şunları söyledi:

“Sonuna kadar takipçisi olacağım. Siyasi iktidarlar bunlara güvenmesin, günü gelir hesabını sorarım. Herkes görevini bilecek, haddini aşmayacak. Siz bu vatandaşın verdiği yetkiyle çalışıyorsunuz.” .Bu vatandaş yetkisini geri alıyorsa anayasal hakkınız yok.Bakın vicdanınız.” El verir mi? Aranızda bir köy çocuğu yok mu? Hiç vicdan azabı çekiyor musun? Bakın ağaç kaç yaşında. Sadece bir ağaç mı? Yazıklar olsun sana.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu