Haber

Tehdit edilen gazeteci Bilal Güldem suç duyurusunda bulundu: ‘Saldırılar organize bir şekilde gerçekleştirildi’

DİYARBAKIR – Batman’da çocukların ‘dua etkinliğine’ götürüldüğü videoyu sosyal medya hesabında paylaşan Mezopotamya Ajansı (MA) editörü Bilal Güldem, daha sonra AK Parti ve HÜDA-PAR üyesi olduğu bilinen hesaplar tarafından hedef alınıp tehdit edildi. posta. Güldem’in ikamet adresi ve beraatına yol açan belgelere ilişkin tutanaklar da paylaşılırken, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla Güldem’i hedef gösterenler arasında, Diyarbakır Barosu’na kayıtlı Bilal Çakır adlı avukat da yer aldı.

‘SALDIRILAR ORGANİZE BİR ŞEKİLDE YAPILDI’

Gazeteci Güldem, avukatı Resul Temur aracılığıyla bugün 18 kişi hakkında “hakaret”, “tehdit” ve “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda, söz konusu görselin haber kaynağı tarafından kendisine iletildiği ve mesleki faaliyeti kapsamında paylaştığı belirtildi. Suç duyurusu metninde şu ifadelere yer verildi: “Bu paylaşımın asıl amacı olay yerindeki çocuklar üzerinden geliştirilen siyasi çabaları eleştirmek… Şüphelilerin profilleri incelendiğinde açıkça anlaşılıyor ki; Aynı siyasi yapıya bağlı olmaları ve aynı bakış açısına sahip olmaları, tek kaynaktan organize bir şekilde hareket ettikleri ihtimalini güçlendiriyor. “Aynı siyasi yapıya sahip bireylerin tehdit ve hakaretlerinin aynı zamanda organize bir şekilde gelişmesi de ortaya koyuyor.” Müşteriye karşı ayrımcı ifadeler ve eylemler.”

Suç duyurusunda, şüpheliler hakkında eylemlerine uygun düşen hatalar dışında başka bir dava açılması ve şüphelilerin tehdit amaçlı yaptıkları paylaşımlar nedeniyle derhal tutuklanmaları talep edildi.

TGS: MESLEKTAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) da paylaşımıyla gazeteci Bilal Güldem’e takviye notu verdi. Sendikadan yapılan açıklamada, “Batman’da yaşları 7-10 arasında 3 bin 500 çocuğun toplu olarak namaza götürülürken görüntülerini paylaştığı için tehdit edilen ve hedef gösterilen gazeteci Bilal Güldem suç duyurusunda bulundu. Her türlü baskıya karşı meslektaşımızın yanındayız.” Hukuki mücadelesinin takipçisi olacağız” denildi. (DUVAR)

yenisarbademli-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu